DUCT-FLEX PU

Rury elastyczne DUCT-FLEX PU to ssawno-tłoczne węże do powietrza, dymów oraz oparów. Węże te w szczególności są stosowane przy odsysaniu powietrza wraz ze spalinami samochodowymi o wysokiej temperaturze. Zbudowane z materiału poliestrowego, który pokryty jest z obu stron poliuretanem (gramatura 350 g/m2). Certyfikaty VTMM-0/UL94 i M1/COFRAC wykazują, że materiał ten należy do grupy wyrobów trudnopalnych. Dodatkowo węże zbrojone są spiralą z drutu, który schowany jest pomiędzy warstwami ścianek.

W przypadku określonego zastosowania możemy zobaczyć na które związki chemiczne wąż jest odporny, podpierając się polskimi i zachodnimi tabelami odporności chemicznych.

Plastyczny. Łatwy w układaniu dzięki swej giętkości. Wysoka temperatura nie wpływa na jakość węża oraz jego sprężystość, a spaliny oraz hydroliza nie wpływają na jego wytrzymałość. Wąż o średniej budowie, dlatego nie nadaje się do przesyłania  jakichkolwiek ciał stałych.

Sugerujemy także zapoznać się z wężami DUCT-FLEX V lub DUCT-FLEX AS, które zbudowane są w podobny sposób, również są wykorzystywane jako węże do powietrza ale posiadają inne atrybuty.

Jesteśmy w stanie  wyprodukować niestandardową średnicę, niestandardową długość zwoju lub wprowadzić zmiany dotyczące średnicy drutu lub rozstawu spirali. Wszystkie ewentualne zmiany należy uzgodnić telefonicznie z Działem Produkcyjnym.

Title


Temperatura pracy: -20°C do +180°C
Konstrukcja:
ścianka - tkanina poliestrowa obustronnie powlekana
spirala - drut ze stali sprężynowej
Kolor standardowy: ścianka - czarna
Powierzchnia:
wewnętrzna - falująca się przy zginaniu
zewnętrzna - pofalowana
Minimalny promień gięcia:
średnica wewnętrzna x 1
Standardowa długość zwojów: wg uzgodnienia

 

Parametry techniczne, dostępność, ceny