DUCT-FLEX PE

Wąż wykorzystywany przy tłoczeniu lub zasysaniu powietrza czystego, dymów i oparów, w kanałach wentylacyjnych. Tkanina, z której wykonany jest wąż DUCT-FLEX PE nie wchodzi w reakcje z większością związków chemicznych, nawet tych najbardziej agresywnych. W przypadku określonego zastosowania możemy zobaczyć na które związki chemiczne wąż jest odporny, podpierając się polskimi i zachodnimi tabelami odporności chemicznych.

Wąż zbudowany jest z  materiału polietylenowego, który pokryty jest z obu stron. Dodatkowo zbrojony jest spiralą z drutu, który schowany jest pomiędzy warstwami ścianek.

Bardzo giętki i lekki. Łatwy w układaniu. Zastosowanie: kanały wentylacyjne, klimatyzacje oraz odprowadzanie powietrza. Nie nadaje się do przesyłania  jakichkolwiek ciał stałych, ponieważ jego konstrukcja jest zbyt delikatna.

Sugerujemy także zapoznać się z wężem DUCT-FLEX V lub DUCT-FLEX F, które zbudowane są w podobny sposób, ale posiadają inne właściwości.

Jesteśmy w stanie  wyprodukować niestandardową średnicę, niestandardową długość zwoju lub wprowadzić zmiany dotyczące średnicy drutu lub rozstawu spirali. Wszystkie ewentualne zmiany należy uzgodnić telefonicznie z Działem Produkcyjnym.

Title


Temperatura pracy: -20°C do +80°C
Konstrukcja:
ścianka - tkanina polietylenowa obustronnie powlekana
spirala - drut ze stali sprężynowej
Kolor standardowy: ścianka - biała
Powierzchnia:
wewnętrzna - falująca się przy zginaniu
zewnętrzna - pofalowana
Minimalny promień gięcia:
średnica wewnętrzna x 1
Standardowa długość zwojów: wg uzgodnienia

 

Parametry techniczne, dostępność, ceny