DUCT-FLEX AS

Przewody DUCT-FLEX AS wykorzystywane są jako węże ssawne i tłoczne do transportu powietrza czystego, dymów a także oparów. Zbudowane z materiału poliestrowego, który pokryty jest z obu stron PCV (gramatura 725 g/m2). Certyfikat M2/LNE wykazuje, że materiał należy do grupy wyrobów trudnopalnych. Antystatyczny. Co więcej materiał ten posiada certyfikat ATEX. Należy jednak pamiętać, że certyfikaty te wystawione zostały na sam materiał, a nie na wąż. Dodatkowo  wąż zbrojony jest spiralą z drutu, który schowany jest pomiędzy warstwami ścianek.

W przypadku określonego zastosowania możemy zobaczyć na które związki chemiczne wąż jest odporny, podpierając się polskimi i zachodnimi tabelami odporności chemicznych.

Masywny, mimo dużej gramatury materiału, z którego jest zrobiony, ale poddaje się łatwej obróbce. Wytrzymała konstrukcja sprawia, że jest odporny na działania mechaniczne, w szczególności na przerwania.

Sugerujemy także zapoznać się z wężami DUCT-FLEX G (węże PCV) lub DUCT-FLEX PU (węże z poliuretanu), które zbudowane są w podobny sposób, ale są delikatniejsze i bardziej elastyczne.

Jesteśmy w stanie  wyprodukować niestandardową średnicę, niestandardową długość zwoju lub wprowadzić zmiany dotyczące średnicy drutu lub rozstawu spirali. Wszystkie ewentualne zmiany należy uzgodnić telefonicznie z Działem Produkcyjnym.

Title


Temperatura pracy: -20°C do +70°C
Konstrukcja:
ścianka - tkanina poliestrowa obustronnie powlekana
spirala - drut ze stali sprężynowej
Kolor standardowy: ścianka - czarna
Powierzchnia:
wewnętrzna - falująca się przy zginaniu
zewnętrzna - pofalowana
Minimalny promień gięcia:
średnica wewnętrzna x 1
Standardowa długość zwojów: wg uzgodnienia

 

Parametry techniczne, dostępność, ceny